ukládám

Tauplitz >> Zajímavosti v okolí

Tipy na výlety

Okolí nabízí možnosti sportovních aktivit po celý rok. V létě lze využít značené turistické stezky různých náročností, nedaleko jsou jezera Grundlsee, Toplitzsee a Kammersee s možností koupání, vodních sportů nebo plavbou lodí po jezeře.

V zimě se nabízí blízká lyžařská střediska Tauplitzalm, Planeralm nebo Riesenalm. Nástupní stanice lanovky je přímo v Tauplitz. Světoznámé středisko Schladming je jen 30 minut cesty autem.

Výzvou je zdolání majestátního Grimmingu, ke kterému se dá vyrazit přímo z Tauplitz, i když lepším řešením je zahájení výstupu z Kulmu.


Fotogalerie

Tauplitzalm

Tauplitzalm je náhorní plošina nad Tauplitz, kam se dá dojet autem (asi 15km, 10€ poplatek za auto) nebo lanovkou přímo z Tauplitz (14€ za zpáteční jízdenku).
Je tam velké množství sjezdovek, ale i po zbytek roku je tam hezky, protože se po značených stezkách dá obejít 6 nádherných horských jezer. Cesta kolem všech šesti zabere asi 3 hodiny a po vlastní zkušenosti doporučuji kvalitní obuv :-) 


Krippenstein, pět prstů

Asi 30 km od Tauplitz se dá lanovkou vyjet do výšky 2100 m na Krippenstein, kde je mimo jiné vyhlídka nazvaná Pět prstů.
Detaily, otevírací doba a cena lanovky zde


Altausee

Altaussee je vesnice na břehu stejnojmenného jezera, asi 25km od Tauplitz. Jezero se dá pohodlně obejít, a jak je vidět z obrázků, i když je zamračeno, vypadá moc hezky. Z Altaussee vede i stezka do kopců, kde lze navštívit solné doly.


Tauplitz

Vesnice Tauplitz má asi 1000 obyvatel Tyto fotky jsou z naší první návštěvy v dubnu 2013


Skokanský můstek Kulm

Největší přírodní skokanský můstek v Evropě, který bude dějištěm MS ve skocích na lyžích v roce 2016 se nachází jen 0,5 km od Tauplitz


Grundlsee

Jezero, Grundlsee. Dojet k němu z Tauplitz trvá asi za půl hodiny. Dá se pohodlně obejít, celkem asi 12 km velmi nenáročným terénem.


Odensee

Nevelké, ale krásné jezero Ödensee, nedaleko Tauplitz


Předpověď počasí pro Tauplitz

 

 

TOPlist

Kontaktní informace

Zbyněk Tajovský

email: rezervace@ubytovani-rakousko.com

mobil: 604 448 920

www.ubytovani-rakousko.com

 

2013 © Mates!ng.cz